O Adriannie Snochwskiej

Pochodzi z Płocka w Polsce, Adrianna Snochowska mieszkała w Ballycastle w Irlandii Północnej od 2007 do 2013 roku. Następnie przez kolejne dwa lata wchłaniając różnorodność kolorów i kształtów mieszkała w niezwykłej kulturze Khmerów w Phnom Penh w Kambodży, gdzie również prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Pod koniec 2014 r. wróciła do rodzinnej Polski i spędziła 2 lata w górskim otoczeniu Zakopanego. Od początku 2017 r. Mieszka w Berlinie w Niemczech.

Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, ale sięga też do innych mediów. Eksperymentuje z fakturą i rzeźbą. Jej obrazy często zaczynają się dzikim luźnym stylem a następnie poprzez nakładanie warstw na warstwę przekształcają się w coraz bardziej określone kształty wymagające detalicznej pracy pędzla.

Adrianna maluje od 1999 roku i jest samoukiem. Początkowo zaczynała od prac graficznych, martwej natury ale szybko przeszła do bardziej abstrakcyjnego stylu. Przede wszystkim malarstwo stało się dla niej osobistą medytacją i okazją do wyrażenia własnych uczuć. Głęboko związana z muzyką która jest dla niej największa inspiracją i stałym tłem dla tworzenia i jej twórczości.

Artystka ma nadzieję że odbiorca zatraci się przez chwilę w jej pracach , odkrywając nowe szczegóły przy każdym powrocie, wzbudzi pozytywne emocje i pozna jej własną energię wypływającą z głębi serca. Pracuje nad przedstawieniem innej perspektywy dla świata i kolorów wokół nas wszystkich.

Adrianna miała wystawy samodzielne w Irlandii Północnej i Kambodży, Polsce. Jej prace w ostatnim czasie były prezentowane w galeriach w Krakowie. Miała także wystawy w Płocku, Zakopanem i Gorlicach. Niektóre z prac były również wybrane na Passion Art Festival. Brała udział w projektach multimedialnych z innymi artystami jak Wash Collaboration, a jej prace są wykorzystane na okładkach płyt różnych artystów na świecie.