O Adriannie Snochwskiej

Pochdzi z Płocka, Adrianna Snochowska mieszkała w Ballycastle Irlandii północnej od 2007 - 2013 roku. Od 2013 - 2014 roku wchłaniając różnorodność kolorów i faktur mieszkała w niezwykłej kulturze Khmerów w Phnom Penh w Kambodży. Pod koniec 2014 roku wróciła do swojego ojczystego kraju i mieszka w okolicach górskich w Zakopanym.

Zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym, ale często sięga do innych mediów. Eksperymentuje również z rzeźbą. Jej obrazy często zaczynają się dzikim luźnym stylem a następnie poprzez nakładanie warstw na warstwę przekształcają się w detaliczną pracę pędzla.

Adrianna maluje od 1999 roku i jest samoukiem. Początkowo zaczynała od prac graficznych i martwej natury ale w ostatnich latach przeniosła się do bardziej abstrakcyjnego stylu. Przede wszystkim malarstwo jest dla niej osobistą medytacją, okazją do relaksu i ucieczką od codziennego życia, a największą inspiracją dla niej jest muzyka, która jak mówi sama artystka "pozwala interpretować piękno i kolory świata w innym wymiarze" nazywa to sztuką pozytywną.

Adrianna ma nadzieję że jej obrazy będą wywoływać dobre emocje i pozwolą odbiorcy zatrzymać się na chwilę w zgiełku i pomieszaniu świata.

Adrianna miała wystawy samodzielne w Irlandii Północnej i Kambodży. W Polsce obrazy były pokazane na Art Passion Festival 2015 r oraz w galerii Attyka w Krakowie. Brała również udział w multimedialnym projekcie wraz z innymi artystami, The Wash Collaboration. Prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci oraz organizowała i prowadziła warsztaty malarskie dla dorosłych mieszkając w Kambodży.